Otvorene prijave za 2. Trupijadu sv. Liberana

23. lipnja 2018.

Povodom dana Općine Zažablje21.srpnja (subota) 2018., sa startom u 17:00 h održat će se drugo izdanje Trupijade sv. Liberana – utrka trupama u parove.

Prijave za utrku počinju 20.lipnja te završavaju 18. srpnja u 00:00 h, a iste se šalju na facebook stranicu Trupijade Općine Zažablje ili na broj mob. 098 428 795.

Pravo na natjecanje imaju sve osobe iznad 16 godina, a u prijavama slati:

– ime i prezime (obojice natjecatelja/ica)
– ime ekipe
– godišta natjecatelja

Uplata po ekipi iznosi 50 kn te se iste izvršavaju na dan natjecanja ispred crkve Srca Isusova i Marijina, gdje će natjecatelji preuzimati svoju opremu za utrku (trupe, vesla  spužve).

PRAVILA:

– Svi natjecatelji nastupaju na vlastitu odgovornost i dužni su to potpisati na dan utrke
– Svi natjecatelji imaju iste uvjete: organizator će omogućiti ista vesla i iste trupe za sve
– Svi natjecatelji su dužni čuvati opremu koju preuzmu
– Maksimalni broj prijava limitiran je na 30 posada i iza toga se prijave zatvaraju

SUSTAV NATJECANJA:

– utrka je duga 200 metara
– start je ispod mosta u Mliništu
– cilj utrke je ispred Crkve
– u jednoj utrci sudjeluju 4 trupe
– iz svake utrke samo pobjednici idu dalje , dok drugosplasirane ekipe iz svake utrke čekaju kraj prvog kruga te će se ovisno o broju ekipa i drugoplasirane ekipe plasirat u višu fazu natjecanja na osnovi svojih vremena, npr. ako bude 20 ekipa na startu, to je 5 utrka po četiri trupe gdje izravno ide 5 pobjednika tih utrka u daljnju fazu natjecanja, a s njima i tri najbolja drugoplasirana tima. Eventualno organizator zadržava pravo na promjenu sustava natjecanja o čemu će svi natjecatelji biti obaviješteni na samom startu utrke.
– svako nepoštivanje pravila tokom utrke sudci utrke kažnjavati će sa penalima (oduzimanje od rezultata 5 sekundi )

NAGRADE ZA MUŠKARCE:

1. Mjesto – pehar i nov.nagrada 500 kn
2. Mjesto – nov.nagrada 300 kn
3. Mjesto – nov.nagrada 200 kn

NAGRADE ZA ŽENE:

1. Mjesto – pehar i nov.nagrada 500 kn
2. Mjesto – nov.nagrada 300 kn
3. Mjesto – nov.nagrada 200 kn

Vidimo se na startu, prijavite se na vrijeme.

SPORTSKI POZDRAV

Zadnja izmjena: 23. lipnja 2018.