Poziv osnovnoškolcima da se uključe u školu u prirodi o invazivnim vrstama

6. listopada 2020.

POZIVAJU SE DJECA OSNOVNOŠKOLSKE DOBI OD 1. DO 8. RAZREDA, DA SE UKLJUČE U ŠKOLU U PRIRODI O INVAZIVNIM VRSTAMA, OVE SUBOTE, 10. LISTOPADA 2020. GODINE U ZNAČAJNOM KRAJOBRAZU PREDOLAC-ŠIBENICA

Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Dubrovačko-neretvanske županije u sklopu projekta Promicanje održivog razvoja prirodne baštine doline Neretve organizira školu u prirodi za djecu osnovnoškolske dobi u Značajnom krajobrazu Predolac-Šibenica, u subotu 10. listopada 2020. godine s početkom u 09:00 sati.

Mjesto nalaženja je ispred glavnog ulaza u Gradsko groblje Sv. Ivana na Predolcu.

U okviru škole u prirodi „Invazivne vrste“ djeca će kroz edukativne aktivnosti upoznati nekoliko invazivnih vrsta na području delte Neretve, naučiti zašto su invazivne, kako su dospjele na ovo područje i na koji način štete prirodi i okolišu.

Kroz dodatnu aktivnost djeca će naučiti kako se snalaziti u prostoru korištenjem topografske karte i kompasa, a naučene vještine će izvježbati potragom za skrivenim predmetom iznenađenja. Tko ga prvi nađe – njegov je!

Osvježenje za djecu osigurava Javna ustanova.

Važna napomena zbog situacije uzrokovane COVID-19 infekcijom:

• molimo roditelje da osobno dovedu djecu na mjesto održavanja radionice;
  • djeca moraju poštovati međusobni razmak od 1,5 m;
  • za sve sudionike radionice bit će osigurani dezinficijensi i maske za lice.

Mole se roditelji da djecu prijave na broj mobitela: 099 529 0074.

Zadnja izmjena: 6. listopada 2020.