Dobrodošli na službenu stranicu Općine Zažablje

Održana 1. Trupijada Sv. Liberana, upriličen bogat kulturno-glazbeni program

23. srpnja 2017.

Malo selo Mlinište, u Općini Zažablje, jučer je bilo centar donjoneretvanskoga kraja. Povodom današnje proslave blagdana Sv. Liberana i ujedno Dana Općine Zažablje, održana je 1. Trupijada Sv. Liberana Općine Zažablje. Uslijedila je Svečana sjednica Općine Zažablje te upriličen bogat kulturno-glazbeni program.

Sama ideja došla je od nekolicine entuzijasta, predvođenih novom načelnicom Općine Zažablje, Majom Vrnogom, s ciljem stvaranja jedne nove tradicije po kojoj će ovo malo mjesto postati prepoznatljivo, a ujedno posjetiteljima pokazati svu ljepotu prirode koja ga okružuje. Možemo reći da im je to i uspjelo. Preko tisuću posjetitelja jučer je uživalo u cjelodnevnom programu, kojeg, po riječima načelnice Vrnoge, ne bi stigli organizirati bez nesebične pomoći članova metkovske Sportske udruge Neretva run, kojoj se i ovim putem zahvaljuje na organizaciji 1. Trupijade Sv. Liberana.

Čast prvog mjesta 1. Trupijade Sv. Liberana pripala je ”Krivolovcima”, veslačima Crnog puta, dok je tu titulu u ženskoj konkurenciji ponijela domaća ekipa Mliništa.

Zadnja izmjena: 20. studenoga 2017.

Skip to content