Dobrodošli na službenu stranicu Općine Zažablje

Ekipa ‘Maxim’ pobjednik ovogodišnje ‘Ploticijade’, drugo mjesto ‘Badžula’, treće ‘Metkovska pjaca’

18. veljače 2019.

U suorganizaciji Udruge lađara Vidonje Mlinište u subotu je na izletištu Adria u Badžuli održana je druga po redu Ploticijada, gastro natjecanje u spremanju plotica.

U konkurenciji od 17 ekipa pobijedila je ekipa ‘Maxim‘, drugo mjesto pripalo je ekipi ‘Badžula‘, a treće ‘Metkovskoj pjaci‘. Nagradu za najbolju dekoraciju stola dobila je ženska ekipa ‘Antine beračice‘.

Načelnica Općine Zažablje, Maja Vrnoga, nije skrivala zadovoljstvo ovogodišnjom organizacijom.

– Posebno sam sretna i zadovoljna, jer jedna ideja koja se lani rodila, sa željom da prezentiramo prošlost Zažablja kroz gastro manifestaciju, je urodila plodom. Brojni natjecatelji i posjetitelji su sinoć uživali u ploticama, ali i brojnim drugim delicijama. Posebna zahvala udruzi lađara Vidonje koja se potrudila da ovaj događaj digne na jedan novi nivo, a i svim ljudima koji su došli i koji se uvijek rado odazovu našim aktivnostima, – rekla je načelnica Vrnoga.

Foto: Metković NEWS

Zadnja izmjena: 18. veljače 2019.

Komentari su zatvoreni.

Skip to content